Adam Vlkanova wzmacnia Niebieskich

8 sty 2024 | 19:18

29-letni ofensywny pomocnik z Czech do 30 czerwca 2024 będzie występował w Ruchu na zasadzie wypożyczenia z Viktorii Pilzno. W umowie transferu czasowego zawarto opcję pierwokupu.

- Miałem sporo ofert, ale tutaj poczułem to coś, rodzinną atmosferę. Rozmawiałem z trenerem. Przedstawił mi bardzo interesującą wizję tego, jak chce grać. Spodobała mi się ta filozofia. To był jeden z powodów, czemu przyszedłem. Napisałem też do Janka Sedlaka, z którym graliśmy przeciwko sobie, obejrzałem kilka meczów Ruchu. Oczywiście, znam tabelę, ale wierzę, że możemy utrzymać się w Ekstraklasie. To wielkie wyzwanie. Jeśli tego dokonamy, to będzie coś dużego – mówi nowy pomocnik Niebieskich. 

Adam Vlkanova urodził się 4 września 1994 r. w czeskim Hradcu Kralove. Występował w tamtejszych klubach: Olympii oraz FC, a także bronił barw Bohemians Praga, FK Caslav i Viktorii Pilzno. Do Viktorii, czołowego czeskiego klubu, przeniósł się w sierpniu 2022 roku i łącznie zaliczył w nim dotąd 52 mecze oraz strzelił 8 goli. W poprzednim sezonie występował w fazie grupowej Champions League, trafiając do siatki Bayernu Monachium oraz notując asystę w starciu z Barceloną. 

 

Jest 3-krotnym reprezentantem Czech – jesienią 2022 brał udział w starciach z Portugalią i Szwajcarią w ramach Ligi Narodów. Na najwyższym czeskim ligowym szczeblu nowy nabytek Niebieskich rozegrał 83 mecze i strzelił 12 goli, a na zapleczu elity – 141 meczów, zaliczając 40 trafień. W tym sezonie Vlkanova rywalizował na poziomie czeskiej ekstraklasy, krajowego pucharu oraz Ligi Konferencji Europy, zdobywając 3 bramki w 18 spotkaniach. Teraz przenosi się do Chorzowa. Został wypożyczony do 30 czerwca 2024 r. z opcją pierwokupu. 

Nowy nabytek Niebieskich mierzy 169 cm i waży 61 kg. Będzie występował z numerem 88. 

Witamy przy Cichej i życzymy powodzenia. Ahoj, Adam!