Baromedical Katowice Partnerem Medycznym Ruchu

20 lis 2023 | 13:58

Do grona Partnerów Biznesowych Ruchu Chorzów dołączyła klinika Baromedical Katowice, która będzie zarazem naszym Partnerem Medycznym.

- W ostatnim czasie wielu naszych dotychczasowych Partnerów zdecydowało się na przedłużenie współpracy z naszym Klubem, a teraz z przyjemnością ogłaszamy nowego. Klinika Baromedical ma siedzibę w Katowicach, czyli mieście ważnym dla społeczności Ruchu. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie obopólne korzyści. Witamy na Niebieskim Pokładzie! - mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu.

- Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do naszej współpracy z tak utytułowanym klubem, jakim jest Ruch Chorzów. Nasza działalność i doświadczenie w medycynie hiperbarycznej mają szansę realnie wpłynąć na zdrowie i kondycję zawodników. Uważam, że to partnerstwo ma ogromną wartość dla drużyny, jak i dla nas, przyczyniając się tym samym do wspólnych sukcesów - podkreśla Rafał Gromada, Prezes BAROMEDICAL Katowice.

Kliniki BAROMEDICAL specjalizują się w dziedzinie medycyny hiperbarycznej i stosują zaawansowaną terapię HBOT. Ośrodki zlokalizowane są obecnie w pięciu miastach Polski, w tym w Katowicach. Kliniki te jako jedyne w Polsce posiadają amerykańskie komory medyczne firmy Perry Baromedical Corporation, uznawane za najlepsze na świecie, co umożliwia pacjentom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań terapii hiperbarycznej.

Terapia HBOT (Hyperbaric Oxygen Therapy), to oficjalnie uznana nieinwazyjna metoda leczenia, polegająca na oddychaniu 100% tlenem w warunkach odpowiednio podwyższonego ciśnienia powyżej 2 ATA. Zabiegi odbywają się w certyfikowanym urządzeniu medycznym - komorze hiperbarycznej marki Perry Baromedical amerykańskiego producenta, pod okiem wyspecjalizowanego personelu. W warunkach podwyższonego ciśnienia powyżej 2 ATA dochodzi do wzrostu przenikalności tlenu i podniesienia jego stężenia w osoczu, limfie oraz płynie mózgowo-rdzeniowym. Dzięki temu tlen staje się łatwo dostępny dla wszystkich komórek organizmu i pozwala rozpocząć proces samoleczenia. Terapia ta znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, przynosząc spektakularne efekty w leczeniu trudno gojących się ran, czy migren. Odgrywa ogromną rolę w profilaktyce zdrowotnej oraz w sporcie.

- Terapia HBOT ma szczególne znaczenie dla sportowców. Na całym świecie zespoły i organizacje sportowe wykorzystują HBOT w procesie maksymalizacji wyników, poprawy czasu rekonwalescencji po urazach, przedłużenia kariery zawodowej oraz ochrony zdrowia w okresie 
długoterminowym. Stosowanie terapii HBOT przed meczem może być kluczowe dla utrzymania i poprawy wyników sportowych, jak również dla regeneracji i zachowania zdolności fizycznych sportowców przez długie lata, zwłaszcza w kontekście intensywnych treningów w sporcie zawodowym – wyjaśnia prezes Gromada.

Umowa Ruchu z Baromedical Katowice została podpisana do końca sezonu 2023/24. Witamy na Niebieskim Pokładzie!