Co trzeba wiedzieć przed sobotnim hitem?

3 cze 2023 | 07:00 Artykuł sponsorowany

Sytuacja „Niebieskich” przed ostatnią kolejką sezonu jest jasna: piłkarze Jarosława Skrobacza będą pod dużą presją, ale wszystko mają w swoich rękach. Jeśli wygrają z GKS-em Tychy, to bez oglądania się na innych zameldują się w Ekstraklasie. Co poza tym wiemy przed sobotnim spotkaniem?

• Faworytem są oczywiście chorzowianie, choć w maju drużyny punktowały podobnie. W 4 meczach Ruch zdobył 6 „oczek”, a GKS jedno mniej.

OBSTAW MECZ RUCH CHORZÓW – GKS TYCHY!

• Generalnie jednak w Tychach nie widać wyraźnego efektu „nowej miotły”. Pod wodzą trenera Dariusza Banasika GKS w 8 spotkaniach uzbierał 9 punktów.
  • W jesiennym meczu obu tych zespołów emocji nie brakowało. Od 16. minuty Ruch w Tychach przegrywał, na przerwę schodził już na prowadzeniu, a ostatecznie wyjechał z jednym punktem.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETTERS I ODBIERZ PAKIET STARTOWY DLA KIBICÓW RUCHU, NA JESZCZE LEPSZYCH WARUNKACH!

• Ruch będzie szczególnie zmotywowany, bo przystąpi do meczu świeżo po porażce z GKS-em Katowice. „Niebiescy” potrafią dobrze reagować na takie sytuacje. Po poprzednich przegranych spotkaniach z Zagłębiem Sosnowiec i Resovią, te kolejne wygrywali. Nie przeszkodziło im nawet to, że mierzyli się wtedy z ligową czołówką: Wisłą Kraków i Arką Gdynia.
  • Na wyjazdach GKS radzi sobie w tym sezonie w kratkę. Potrafił wygrać na terenach Bruk-Betu Termaliki Nieciecza czy Stali Rzeszów, ale też przegrać 0:5 w Gdyni.