Łukasz Góra nowym obrońcą Ruchu

10 lip 2024 | 17:14

Łukasz Góra, niespełna 31-letni środkowy obrońca, podpisał kontrakt z naszym Klubem do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Na Cichą trafia na zasadzie transferu definitywnego ze Stali Rzeszów.

- Trafiam do wielkiego klubu, o wielkiej historii. To naprawdę zaszczyt, móc grać w Ruchu. Pochodzę ze Śląska, z żoną planujemy tu zostać na dłużej. Moim nie tyle marzeniem, co celem jest gra w Ekstraklasie i wierzę, że z Ruchem jestem w stanie to osiągnąć poprzez wizję klubu i swoją ciężką pracę na treningach. Ze Stali Rzeszów znam metody pracy trenera Niedźwiedzia, styl gry, który mnie przekonuje, dlatego trener dołożył cegiełkę do tego transferu – mówi nowy obrońca Niebieskich. 

Łukasz Góra urodził się 4 października 1993 r. Pochodzi z Lublińca. Przeszedł przez akademie Gwarka Zabrze i Rakowa Częstochowa, w którego barwach zadebiutował w seniorskim futbolu. W pierwszym zespole Rakowa spędził siedem sezonów, awansując do pierwszej ligi. Zaliczył w jego barwach 184 spotkania (3 gole). Jesienią 2019 występował w Chrobrym Głogów, a ostatnie 4,5 roku był zawodnikiem Stali Rzeszów i tam również – jak w Częstochowie - cieszył się z promocji na zaplecze Ekstraklasy. W Rzeszowie miał okazję współpracować z trenerem Januszem Niedźwiedziem. W Stali zagrał 126-krotnie (10 bramek). Ma na koncie blisko 150 występów w drugiej i 110 – w pierwszej lidze. Poprzedni sezon zakończył z 20 występami w meczach o 1-ligowe punkty. Teraz na mocy transferu definitywnego przenosi się ze stolicy Podkarpacia na Cichą.

- Pozyskujemy doświadczonego zawodnika, który wyrobił sobie solidną markę na pierwszoligowych boiskach. Pasuje do stylu gry, jaki preferuje trener Niedźwiedź. Przygotowywał się z drużyną Stali, dlatego jest gotowy, by od razu podjąć rywalizację o miejsce w składzie. Trzymamy za Łukasza kciuki – mówi Tomasz Foszmańczyk, dyrektor sportowy Ruchu.

Nowy nabytek Niebieskich mierzy 186 cm i waży 79 kg. W Chorzowie będzie występował z numerem 26. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o jeszcze jeden sezom.

Witamy przy Cichej i życzymy samych udanych występów z eRką na piersi!