Za nami halowe memoriały im. Henryka Duszy i Antoniego Nieroby

5 gru 2023 | 11:45

Drużyny Akademii Piłkarskiej Ruchu wygrały turnieje Nefrolux Cup im. Henryka Duszy (U-11) i Minec Cup im. Antoniego Nieroby (U-12).

W rywalizacji w hali MORiS wzięły udział także inne zespoły naszego Centrum Szkolenia: UKS Ruch oraz AP Ruch Girls, a także Górnik Radlin, AP Namysłów, Football Project Suszec, LKS Gardawice, SMS Ruda Śląska, Urania Ruda Śląska i Salos Dąbrowa Górnicza.

W kategorii U-11 AP Ruchu wyprzedziła AP Namysłów, SMS Gliwice i Football Project Suszec, zaś w U-12 uplasowała się przed SMS-em Ruda Śląska, drugą drużyną AP Ruchu i Uranią Ruda Śląska. Nagrody wręczali prezes Seweryn Siemianowski, legenda Niebieskich Jan Rudnow oraz koordynator naszej Akademii Mateusz Michalik

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom turniejów – firmom Nefrolux i Minex, a także  wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji.

W grudniu w hali MORiS odbędą się jeszcze Marex Cup im. Gerarda Cieślika (U-13, 10 grudnia) oraz SK1920 Cup im. Ernesta Wilimowskiego (U-14, 16 grudnia).

Wyniki NEFROLUX CUP im. Henryka Duszy (U-11)
Grupa A
AP Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 2:0
Górnik Radlin - AP Namysłów 1:3
AP Ruch Chorzów - Górnik Radlin 1:0
UKS Ruch Chorzów - AP Namysłów 0:3
AP Ruch Chorzów - AP Namysłów 0:3
UKS Ruch Chorzów - Górnik Radlin 0:0

Grupa B
UKS Ruch Chorzów II - AP Ruch Girls 2:0
Football Project - SMS Gliwice 1:3
UKS Ruch Chorzów II - SMS Gliwice 0:10
AP Ruch Chorzów Girls - Football Project 0:6
UKS Ruch Chorzów - Football Project 0:5
AP Ruch Chorzów Girls - SMS Gliwice 0:13

Mecze o miejsca 5-8
Górnik Radlin - AP Ruch Girls 9:0
UKS Ruch Chorzów II - UKS Ruch Chorzów 1:2

Mecz o 7. miejsce
AP Ruch Girls - UKS Ruch Chorzów II 1:4

Mecz o 5. miejsce
UKS Ruch Chorzów - Górnik Radlin 2:1

Półfinały
AP Namysłów - Football Project 4:0
AP Ruch Chorzów - SMS Gliwice 5:1

Mecz o 3. miejsce
Football Project - SMS Gliwice 2:3

Finał
AP Ruch Chorzów - AP Namysłów 1:0

Klasyfikacja końcowa
1. AP Ruch Chorzów I
2. AP Namysłów
3. SMS Gliwice
4. Football Project
5. Górnik Radlin
6.  UKS Ruch Chorzów
7. UKS Ruch Chorzów II
8. AP Ruch Chorzów Girls

Wyróżnienia indywidualne
Najlepszy bramkarz: Franciszek Szczesny (AP Namysłów)
Najlepszy strzelec: Zuzanna Strychalska (SMS Gliwice)
Najlepszy zawodnik: Tymoteusz  Sarzyński (AP Ruch Chorzów)

Wyniki MINEC CUP im. Antoniego Nieroby
Grupa A
AP Ruch Chorzów (niebiescy) - UKS Ruch Chorzów (biali) 5:1
SMS Ruda Śląska - LKS Gardawice 5:1
AP Ruch Chorzów - SMS Ruda Śląska 0:0
UKS Ruch Chorzów (biali) - LKS Gardawice 1:2
AP Ruch Chorzów (niebiescy) - LKS Gardawice 5:0
UKS Ruch Chorzów (biali) - SMS Ruda Śląska 0:6

Grupa B
UKS Ruch Chorzów (niebiescy) - AP Ruch Chorzów (biali) 1:6
Urania Ruda Śląska - SALOS Dąbrowa Górnicza 1:0
UKS Ruch Chorzów (niebiescy) - Urania Ruda Śląska 0:2
AP Ruch Chorzów (biali) - SALOS Dąbrowa Górnicza 1:0
UKS Ruch Chorzów (niebiescy) - SALOS Dąbrowa Górnicza 0:1
AP Ruch Chorzów (biali) - Urania Ruda Śląska 6:3

Mecze o miejsca 5-8
LKS Gardawice - UKS Ruch Chorzów (niebiescy) 0:1
UKS Ruch Chorzów (biali) - SALOS Dąbrowa Górnicza 0:3

Mecz o 7. miejsce
LKS Gardawice - UKS Ruch Chorzów (biali) 0:0 k. 6:5

Mecz o 5. miejsce
UKS Ruch Chorzów (niebiescy) - SALOS Dąbrowa Górnicza 1:3

Półfinały
SMS Ruda Śląska - Urania Ruda Śląska 5:0
AP Ruch Chorzów (niebiescy) - AP Ruch Chorzów (biali) 2:2 k. 3:4

Mecz o 3. miejsce
Urania Ruda Śląska - AP Ruch Chorzów (niebiescy) 1:3

Finał
AP Ruch Chorzów (biali) - SMS Ruda Śląska 2:2 k. 2:1

Klasyfikacja końcowa
1. AP Ruch Chorzów (biali)
2. SMS Ruda Śląska
3. AP Ruch Chorzów (niebiescy)
4. Urania Ruda Śląska
5. SALOS Dąbrowa Górnicza
6. UKS Ruch Chorzów (niebiescy)
7. LKS Gardawice
8. UKS Ruch Chorzów (biali)

Wyróżnienia indywidualne
Najlepszy bramkarz:
Rafał Ciupa (AP Ruch Chorzów)
Najlepszy strzelec: Dawid Jurczenia (AP Ruch Chorzów)
Najlepszy zawodnik: Kamil Panewski (SMS Ruda Śląska)