Juniorzy Ruchu Mistrzami Śląska!

14 cze 2024 | 08:55

W finałowym meczu rozgrywek o Puchar Śląskiego Centrum Florystycznego Rekpol w kategorii U19 drużyna juniorów starszych Ruchu pokonała w Turzy Śląskiej Gwarka Zabrze aż 5:1! Hat-trickiem popisał się Filip Stuglik, a dubletem Szymon Bąk.

- Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. Myślę, że bardzo dobrze zaczęliśmy zarówno pierwszą połowę, jak i drugą. Szybko zdobyliśmy bramki otwierające i to nam pozwoliło prowadzić naszą grę. Jestem zadowolony z postawy wszystkich zawodników naszej kadry, bo drużynę tworzą tak naprawdę wszyscy od kontuzjowanych po strzelających gole. Ten sukces jest więc dziełem całej ekipy. Na liście zdobywców bramek są wprawdzie tylko dwa nazwiska, ale wielu zawodników te gole wypracowało, bo sporo było płynnych akcji. Mieliśmy ten sezon zamknąć zwycięską klamrą. Powiedziałem to chłopakom przed meczem, że to jest dla nich fajny moment, bo wielu z nich kończy etap juniorski, więc dobrze byłoby całą pracę, jaką wykonali przez ostatnie lata w naszej akademii, w naszym Klubie, zwieńczyli jak najlepszą grą i sukcesem. Myślę, że te rozgrywki o Puchar Rekpolu były nam bardzo potrzebne, bo bardzo szybko skończyliśmy sezon w I Lidze A1 Junior, a rundę wiosenną mieliśmy bardzo udaną, bo zakończyliśmy rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu. Mieliśmy więc możliwość kontynuowania naszej passy i dotrzeć do finału, w którym zmierzyliśmy się z mocną drużyną Gwarka, która swoje rozgrywki w Lidze Makroregionalnej zakończyła na 2. miejscu. Można więc powiedzieć, że mistrz się obronił, ale nie przyszło nam to łatwo, bo szczególnie w pierwszej połowie były takie momenty, że drużyna z Zabrza mocno zepchnęła nas do defensywy i musieliśmy się natrudzić i solidnie napracować, żeby wybronić wynik. To co było dla nas istotne – to radość z gry i pasja, które udało się zademonstrować przed publicznością. Cieszę się z sukcesu natomiast mam nadzieję, że każdy z tych chłopaków będzie miał ambicję do tego, żeby w przyszłości występować na jak najwyższym poziomie - mówił po końcowym triumfie trener Mateusz Michalik.


Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze 5:1 (1:1)
Bramki dla Ruchu: Szymon Bąk 3, 61, Filip Stuglik 52, 55 k, 77.

Ruch: Grum – Kilanowski, Kloc, Talaga – Imiolek, Myśliwiec (85 Kociszewski), Mroziński (88 Gasz), Lipiński (88 Skórka), Michajłów (85 Kaczor) – Stuglik (80 Brendzel), Bąk (73 Łukowiak); trener: Mateusz Michalik.


MISTRZOWIE ŚLĄSKA U19
Mateusz Brendzel
Szymon Bąk
Szymon Bębenek
Karol Cabon
Mateusz Gasz
Jakub Grum
Mateusz Grzegorzyca
Kamil Imiolek
Dominik Kaczor
Kacper Kilanowski
Radosław Kloc
Piotr Kociszewski
Danylo Lapka
Kacper Latusek
Kamil Lipiński
Dawid Magusiak
Bartosz Michajłów
Kamil Mroziński
Daniel Myśliwiec
Dawid Nowak
Adrian Nowiński
Marcel Potoczny
Oskar Skórka
Jakub Sobeczko
Filip Stuglik
Szymon Szczepaniak
Łukasz Szerszeń
Mateusz Talaga
Robert Traczyk
Maciej Wolski
Robert Łukowiak

SZTAB SZKOLENIOWY
Mateusz Michalik
Patryk Damasiewicz
Ryszard Kołodziejczyk
Mirosław Dreszer
Jakub Losa

Całej drużynie oraz sztabowi szkoleniowemu serdecznie gRatulujemy!