Nagrody na Balu Sportowca

11 lut 2024 | 19:48 Foto: Miasto Chorzów

W sobotę w Miejskim Domu Kultury Batory odbył się Bal Sportowca, na którym włodarze naszego miasta – prezydent Andrzej Kotala i przewodniczący Rady Miasta Waldemar Kołodziej – wręczyli nagrody dla ludzi sportu za rok 2023.

Nagrodą specjalną uhonorowana została drużyna Ruchu, która uzyskując trzeci z rzędu awans wróciła w ubiegłym roku do Ekstraklasy. W jej imieniu wyróżnienie odebrali członkowie rady drużyny: kapitan Tomasz Foszmańczyk oraz Patryk Sikora. 

Za osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji w mieście doceniony został prezes Seweryn Siemianowski. „Dzięki jego działalności w 2023 roku z powodzeniem kontynuowane były projekty ukierunkowane na rozwój sportowy adeptów piłki nożnej” - uzasadniono.

Za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej nagrodzono Jarosława Skrobacza, byłego szkoleniowca Niebieskich, który w krótkim czasie przebył z Ruchem drogę z drugiej ligi do Ekstraklasy.

Ponadto wyróżnieni zostali: Paulina Peda, chorzowianka, pływaczka, reprezentantka Polski i olimpijka Igrzysk w Tokio z 2021 roku, multimedalistka i rekordzistka Mistrzostw Polski w pływaniu, a także Roman Herman, prezes, trener oraz założyciel klubu sportów walki GB Spartan Chorzów. 

Wszystkim laureatom uhonorowanym na Balu Sportowca gratulujemy!