Akcja „Niebieska Krew” przed meczem Ruchu z Widzewem. Betclic organizuje charytatywną zbiórkę

11 kwi 2024 | 19:00

Już 20 kwietnia (sobota) o godz. 17:30 odbędzie się jeden z najważniejszych meczów Ruchu Chorzów w tym sezonie. „Niebiescy” po raz pierwszy od 10 lat ugoszczą w spotkaniu ligowym zaprzyjaźniony Widzew Łódź. To będzie wielkie, piłkarskie święto, które tym razem nabiera wyjątkowego wymiaru. Betclic, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Ruchem Chorzów, organizuje pod Stadionem Śląskim akcję „Niebieska Krew”.

Przed meczem Ruchu z Widzewem fani powinni zaplanować sobie wolne popołudnie. Betclic zaprasza bowiem kibiców obu klubów do udziału w akcji „Niebieska Krew”, która potrwa od 12:00 do 15:30. W tych godzinach na placu pod Stadionem Śląskim (od strony ul. Parkowej) stanie specjalna strefa RCKiK, w której w tzw. krwiobusach prowadzona będzie zbiórka krwi.

Kibice, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji i oddać krew mogą liczyć nie tylko na czekoladę, ale również na voucher uprawniający do odbioru biletu na jeden z dwóch ostatnich, domowych meczów Ruchu w trwającym sezonie. Nie zabraknie również upominków od Betclic – chodzi o freebet w kwocie 10 zł oraz specjalne piłki antystresowe, które pomagają w oddaniu krwi.

Co więcej, Betclic wprowadził do oferty zakład dotyczący litrażu krwi, jaki uda się oddać kibicom podczas akcji. Więcej informacji pod tym linkiem.

Jesteśmy znani z niestandardowych działań sponsoringowych, a to kolejne z nich. Pomyśleliśmy, że mecz Ruchu z Widzewem Łódź, który generuje gigantyczne zainteresowanie kibiców, jest dobrą okazją, by zrobić coś dobrego. W końcu na trybunach, według szacunków klubu, może zasiąść nawet od 30 do 40 tysięcy widzów. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce fanów obu drużyn – powiedział Bartłomiej Płoskonka, country manager Betclic.

Wierzę, że wszystkich mieszkańców Chorzowa łączy „niebieska krew”. Ruch jest wizytówką i jednym z najważniejszych symboli naszego pięknego miasta. Tworzymy zaangażowaną społeczność i rodzinę, która wielokrotnie pokazywała, że jest w stanie zjednoczyć się i zmobilizować w słusznej sprawie. Liczę, że tym razem będzie podobnie i do autobusu RCKiK już od godziny 12:00 ustawi się długa kolejka chętnych. Pamiętajmy, że dla nas to zaledwie chwila, która dla kogoś innego może być warta całe życie – mówi Seweryn Siemianowski, prezes zarządu Ruchu Chorzów.

Po oddaniu krwi kibice nie będą musieli wracać do domu. Jak na prawdziwe, piłkarskie święto przystało, Ruch przygotowuje przed meczem z Widzewem specjalną strefę piknikową, która stanie tuż obok strefy RCKiK. Będzie w niej można spędzić czas aż do rozpoczęcia spotkania. Więcej informacji na ten temat klub przekaże w oddzielnych komunikatach na stronie www.ksruch.com oraz w klubowych mediach społecznościowych. Pod Stadionem Śląskim stanie również strefa Betclic, w której kibice mają możliwość odpoczynku po oddaniu krwi na wygodnych leżakach i pufach.

Do udziału w akcji „Niebieka Krew” Ruch Chorzów zaprasza w specjalnym wideo, które dostępne jest na YouTube.

Jak przygotować się do oddania krwi? Jak wygląda cały proces? Wszelkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Wystarczy wejść w ten link, aby zapoznać się z pełną instrukcją postępowania.