Kibice Ruchu Chorzów podarowali życie w akcji „Niebieska Krew”

23 kwi 2024 | 12:19

W sobotę (20 kwietnia) pod Stadionem Śląskim odbyła się zbiórka krwi „Niebieska Krew” zorganizowana przez Ruch Chorzów, Sponsora Strategicznego klubu – Betclic oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W akcji pod hasłem „Oddaj krew i uratuj życie” zarejestrowało się 39 osób. Dawcy mogli nieodpłatnie dojechać na miejsce specjalnym, niebieskim autobusem. Wydarzenie towarzyszyło obchodom 104. urodzin Ruchu Chorzów w dniu meczu z Widzewem Łódź, podczas którego padł frekwencyjny rekord Polski w XXI wieku – spotkanie obejrzało na żywo 50 087 kibiców.

Choć niska temperatura i deszcz nie sprzyjały w sobotę wyjściu z domu, chęć uczczenia urodzin ulubionej drużyny i oddania krwi w akcji pod Stadionem Śląskim wyraziło 39 kibiców, od których udało się pobrać niemal 10 litrów krwi. Kolejka zainteresowanych niesieniem bezinteresownej pomocy ustawiła się do rejestracji już od godz. 12:00. Zbiórka trwała do 15:30.

– Bardzo dziękujemy wszystkim fanom, którzy zdecydowali się świętować sobotni mecz i urodziny klubu w tak wyjątkowy, szlachetny sposób i oddali krew w naszej akcji. Jesteśmy niezwykle dumni z tego jak zaangażowana i chętna do pomocy jest społeczność kibiców należących do „niebieskiej rodziny” – powiedział prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.

Fani mogli dojechać na zbiórkę korzystając ze specjalnego transportu. Darmowy, niebieski autobus kursował po Chorzowie i okolicznych miejscowościach od 10:30 do 16:45. W środku pojazdu znalazła się nietypowa instalacja – worki wypełnione „niebieską krwią” wyrażające jak ważną częścią społecznego krajobrazu Chorzowa jest Ruch. Uruchomienie nieodpłatnej linii było możliwe dzięki wsparciu Sponsora Strategicznego klubu, Betclic.

– Cieszymy się, że mogliśmy współtworzyć tak wyjątkowe i ważne wydarzenie. Oddawanie krwi to nic strasznego i warto robić to regularnie. Świadomość niesienia bezinteresownej pomocy i tego, że to właśnie nasza krew może uratować czyje życie, to wspaniałe uczucie – powiedział country manager Betclic, Bartłomiej Płoskonka.

Co ciekawe, tym razem fani otrzymywali za oddanie krwi nie tylko zestaw czekolad od RCKiK, ale także upominki od Ruchu Chorzów i Betclic, w tym m.in. voucher na bilet na jeden z dwóch ostatnich meczów „Niebieskich” na Stadionie Śląskim w trwającym sezonie – z Lechem Poznań (3 maja, 20:30) lub Cracovią (25 maja, 17:30).

Relację z wydarzenia można obejrzeć na kanale Betclic Polska na YouTube:

 

Kibiców, którym tym razem nie udało się wziąć udział w akcji „Niebieska Krew” organizatorzy serdecznie zachęcają do regularnego udziału w zbiórkach obsługiwanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Możliwości donacji jest wiele, a więcej informacji znaleźć można na stronie RCKiK Katowice.