Oświadczenie Klubu

9 lut 2024 | 17:25

Ruch Chorzów SA informuje, że szeroko zakrojone przygotowania do meczu PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa na Stadionie Śląskim podjęliśmy jeszcze w 2023 roku. Od samego początku przyświecała nam myśl stworzenia wspólnie piłkarskiego święta, które znajdzie się na ustach całej piłkarskiej Polski.

Z dużą satysfakcją przyjęliśmy styczniową wiadomość Zarządcy obiektu o zakończeniu prac mających dostosować obiekt do wymogów licencyjnych w zakresie wyznaczenia sektorów gości oraz stref buforowych.

Pragniemy podkreślić, iż w spotkaniach organizacyjnych z przedstawicielami wszystkich zaangażowanych w te wydarzenie służb uczestniczyli również przedstawiciele Legii Warszawa, będąc na bieżąco informowani o ich przebiegu oraz kolejnych zapadających ustaleniach. Z pewną dozą zaskoczenia odnotowujemy powszechne zdziwienie legijnej – i nie tylko – społeczności dotyczące kwestii przemieszczenia się kibiców Legii ze stacji kolejowej Katowice Załęże na Stadion Śląski. 

Przypominamy, iż - mając w DNA prokibicowską postawę - przyznaliśmy kibicom Legii 4383 bilety, czyli pulę ponad dwa razy większą niż określają to przepisy (5% dostępnej pojemności trybun na dany mecz). Ponadto - choć nie leży to w gestii organizatora meczu, zaznaczamy, że podjęliśmy rozmowy z Zarządem Transportu Metropolitalnego oraz firmami transportowymi w kwestii przewozu kibiców Legii ze stacji kolejowej około 3,5 km w kierunku Stadionu Śląskiego, lecz nie znaleźliśmy podmiotu gotowego podjąć się organizacji tego przedsięwzięcia, informując o tym fakcie przedstawicieli Legii. Nie ukrywamy, że - chcąc wyjść naprzeciw naszym kibicom - jako Klub sami mierzymy się z podobnymi realiami, ale mimo dobrej woli każdej ze stron i dostatecznie dużego taboru w zasobach ZTM, problemem pozostaje liczba kierowców niewystarczająca do obsługi zleceń wszystkich chętnych.

Bramy Stadionu Śląskiego zgodnie z wnioskiem o organizację imprezy masowej – tak dla kibiców gospodarzy, jak i gości – standardowo zostaną otwarte na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu, czyli o godz. 18:30. Ruch Chorzów deklaruje, iż dopełnia wszelkich starań, by kibice Legii znaleźli się na trybunach Stadionu Śląskiego w chwili rozpoczęcia dzisiejszego meczu. Ponadto pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami klubu naszych Gości oraz SLO Ruchu Chorzów i Legii Warszawa.