Podstawski wzmacnia Niebieskich

18 wrz 2023 | 13:55

Nowym zawodnikiem Ruchu został Tomas Podstawski. 28-letni defensywny pomocnik podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 r. z opcją przedłużenia o dwa sezony.

- Jestem bardzo zadowolony, że klub obdarzył mnie zaufaniem i wracam do Polski, w której czułem się szczęśliwy. Liga jest coraz lepsza, rozwija się, na stadiony chodzi wielu kibiców. W Ruchu wszyscy dobrze mnie przyjęli. Wiem, że trafiłem do klubu z wymagającymi kibicami i dużą historią, który 14 razy zdobył mistrzostwo Polski, a w ostatnich latach awansował trzy razy rok po roku. Teraz kierunek jest jasny – by się utrzymać. Ostatnio bardzo mocno trenowałem, testy i badania wyszły OK, dobrze się czuję. Chcę szybko pokazać, że jestem gotowy, by pomagać Ruchowi w osiągnięciu celu – mówi nowy nabytek Niebieskich. 

Tomas Podstawski urodził się 30 stycznia 1995 r. w Porto jako syn Portugalki i Polaka. Jego tata, Włodzimierz, był koszykarzem Astorii Bydgoszcz. Tomas jest wychowankiem Boavisty. Lata 2008-14 spędził w FC Porto, rozgrywając ponad 100 spotkań w drużynie „B”. Był kapitanem reprezentacji Portugalii U-17. W 2013 roku zdobył brązowy medal Euro U-19, występował na igrzyskach olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. W rodzimej ekstraklasie rozegrał 25 spotkań i strzelił 1 gola jako piłkarz Vitorii FC Setubal. Stamtąd w 2018 roku trafił do Polski. 

W ojczyźnie swojego ojca przez trzy sezony bronił barw Pogoni Szczecin. W 2021 roku sięgnął po brąz w PKO BP Ekstraklasie, łącznie zaliczając na tym szczeblu 77 meczów, 3 bramki i 2 asysty. Potem był zawodnikiem norweskiego Stabaek IF, izraelskiego Bnei Yehuda Tel Awiw, a ostatni sezon spędził na Cyprze w Karmiotissie Pano Polemidion. 

Tomas, witamy w Chorzowie!