„Ruch to trudny rywal”

23 lut 2024 | 14:10 Źródło: jagiellonia.pl

Jakie nastroje panują w obozie naszego sobotniego przeciwnika, Jagiellonii Białystok, przed sobotnim meczem?

- Dobre jest to, że w meczu z Lechem wykreowaliśmy tak wiele sytuacji strzeleckich. Nie ma wielu drużyn, które potrafiłyby stworzyć tyle okazji. W następnym meczu postaramy się zdobyć bramkę możliwie najszybciej. Myślę, że pierwszy gol znacznie ułatwi nam zadanie, jakim będzie zdobycie bramek numer dwa i trzy – mówi Afimico Pululu, napastnik Jagiellonii.

Drużyna z Podlasia w poprzedniej kolejce poniosła porażkę z poznaniakami 1:2.
- Musimy zachować spokój, znamy swoją jakość, wiemy, że jesteśmy dobrym zespołem i chcemy zostać na tej drodze, robić swoje. Jeżeli w najbliższą sobotę zagramy w podobny sposób jak przeciwko Lechowi, oczywiście zachowując pozytywne myślenie, to zgarniemy trzy punkty. Myślę, że czeka nas otwarte spotkanie. Ruch zechce strzelić gola, my też. Spodziewam się twardej potyczki, w której nie zabraknie walki. Ruch to silny i trudny rywal, ale musimy sobie z nim poradzić – dodaje napastnik lidera PKO BP Ekstraklasy.

- W tym sezonie mieliśmy słabsze mecze od strony statystycznej niż ten z Lechem, a wygrywaliśmy.  Jesteśmy zadowoleni z tego jak graliśmy, ale nie jesteśmy zadowoleni i nie akceptujemy porażki. W sporcie trzeba zwyciężać, w sobotę chcemy szybko odpowiedzieć wygraną. Z Ruchem gramy u siebie, chcemy zagrać na swoich warunkach, ale jest jeszcze przeciwnik, który zechce to zweryfikować. Na pewno chcemy być zdeterminowani, zaangażowani, po prostu wygrać spotkanie i na tym się skupiamy, aby na ostatnie niepowodzenie odpowiedzieć w możliwie najlepszy sposób – mówi Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii, informując, że prócz pauzującego za kartki Adriana Diegueza, wszyscy zawodnicy pozostają do jego dyspozycji.