Trzecie z rzędu zwycięstwo rezerw

30 wrz 2023 | 13:05

Po dublecie Łukasza Monety oraz trafieniu Macieja Pietrzyka rezerwy Ruchu Chorzów pokonały 3:0 Górnika Piaski w 9. kolejce rozgrywek katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej.

Worek z bramkami w spotkaniu rozgrywanym na głównej płycie stadionu przy Cichej rozwiązał Moneta w 23. minucie, wykorzystując karnego po faulu na Szymonie Bąku. Po zmianie stron Moneta skompletował dublet, wieńcząc strzałem w długi róg podanie Macieja Pietrzyka, a rezultat ustalił Pietrzyk uderzeniem z ostrego kąta.

Dla rezerw Niebieskich była to trzecia z rzędu wygrana. W poprzednim tygodniu pokonały Wartę Zawiercie 3:0 oraz Pogoń Imielin 4:0 w półfinale Pucharu Polski Podokręgu Katowice. W finale – już w najbliższy wtorek – zmierzą się na wyjeździe z Siemianowiczanką. W rozgrywkach klasy okręgowej z kolei, w których po 9 kolejkach mają 15 punktów, w najbliższy weekend podopiecznych Ireneusza Psykały czeka konfrontacja w Czeladzi z CKS-em.

Ruch II Chorzów – Górnik Piaski 3:0 (1:0)
1:0
Łukasz Moneta z karnego, 23 min.
2:0 Łukasz Moneta, 59 min.
3:0 Maciej Pietrzyk, 82 min.

Ruch II Chorzów: T. Nowak - Kwiatkowski, Kowalski, Lapka (81 Przydacz), Rudzki, Pietrzyk (83 Hartstein), Wawrzyniuk, Lipiński (72 Pach), Moneta, Bębenek, Bąk (65 Stuglik); trener: Ireneusz Psykała. 
Ławka: Franek.

Górnik Piaski: Szlawski - Stajer (67 Pikuta), Żmuda, Bielawski, Rodrigues, Zambrano, Pieniążek, Cepek, Kowalczyk, Powolny (67 Kujon), Wilk (79 Rzymowski); trener: Robert Stanek.
Ławka: Szafrański, Kujon, Hadas, Czekaj.