Po punkty w delegacje

31 mar 2023 | 15:00 Tomasz Ferens; foto: Łukasz Pisarek

Kolejne ligowe spotkania mają przed sobą zespoły rezerw i juniorów starszych Ruchu. Obie nasze drużyny zagrają na wyjazdach.

Pierwsze do rywalizacji staną rezerwy, które zagrają w Będzinie z Sarmacją. „Niebiescy” na początku rundy wiosennej imponują skutecznością – wygrali dwa pierwsze spotkania strzelając w nich aż 16 bramek nie tracąc żadnej. Sarmacja zaczęła od zwycięstwa nad Górnikiem Wojkowice i porażki z faworyzowaną Spartą Katowice. Zespół z Będzina zajmuje 8. miejsce w tabeli grupy czwartej klasy okręgowej z dorobkiem 20. punktów. Rezerwy Ruchu są liderem z jednym „oczkiem” przewagi nad Spartą.

Klasa okręgowa: Sarmacja Będzin – Ruch II Chorzów, 1 kwietnia (sobota), godz. 11:00.

Za ciosem postarają się pójść juniorzy starsi Ruchu występujący w lidze makroregionalnej. Przed tygodniem podopieczni trenera Mateusza Michalika odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach pokonując u siebie Pomologię Prószków. Teraz na drodze naszego zespołu stanie lider tabeli, Odra Opole, która pokonała już Pomologię, GKS Katowice i FC Wrocław Academy oraz podzieliła się punktami z Chrobrym Głogów.

Makroregionalna liga juniorów starszych: Odra Opole – Ruch Chorzów, 2 kwietnia (niedziela), godz. 16:00.