Rezerwy: lider wygrał w ostatniej akcji

20 kwi 2024 | 12:16

Ruch II Chorzów do przerwy prowadził, ale ostatecznie uległ AKS-owi Mikołów 1:2 w meczu na szczycie katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej.

Spotkanie wicelidera z liderem odbywające się w strugach padającego deszczu na bocznym boisku przy Cichej 6 było bardzo emocjonujące. Ruch prowadził po akcji Filipa Wilaka i „swojaku” Wojciecha Drewniaka, ale w drugiej połowie bramki zdobywali już tylko mikołowianie.

Końcówkę, którą nasz zespół grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Wilaka, mogliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść, gdy piłkę meczową zmarnował Jan Sedlak. Po chwili to AKS wyprowadził decydujący cios, powiększając i tak bardzo dużą przewagę w tabeli nad Ruchem.

Rezerwy Niebieskich czeka wiosną walka o utrzymanie miejsca w ścisłej czołówce dającego miejsce w nowej piątej lidze. W następnej kolejce zagrają w Rogoźniku z Cyklonem, ale nim to nastąpi, we wtorek u siebie zmierzą się z czwartoligowym Orłem Łękawica w I rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Ruch II Chorzów – AKS Mikołów 1:2 (1:0)
1:0
Wojciech Drewniak, 16 min. (samobójcza)
1:1 Bartosz Brun, 55 min.
1:2 Bartosz Brun, 90+4 min.

Ruch II Chorzów: Bielecki – Galus, Szywacz, Lapka (17. Musiolik), Kwiatkowski, Sedlak, Wawrzyniuk, Huras (57 Kowalski), Wilak, Bąk (46. Sobeczko), Pląskowski; trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowi: T. Nowak, Przydacz, Rudzki, Pach, Pietrzyk.