Rezerwy wygrały sparing z Zagłębiem

29 lis 2023 | 17:36

Zwycięstwem 2:1 zakończył się w środowe popołudnie na „Kresach” mecz kontrolny Ruchu II Chorzów z czwartoligowym Zagłębiem II Sosnowiec.

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła 13. drużyna I grupy IV ligi śląskiej za sprawą Antoniego Kulawiaka, ale odpowiedź Niebieskich była natychmiastowa, gdy Kacper Galus zwieńczył centrę Marcela Wawrzyniuka z rzutu karnego. Choć długimi fragmentami to goście z Sosnowca mieli optyczną przewagę, ostatnie słowo należało do naszego zespołu, zimującego na 4. pozycji w tabeli „okręgówki”. Adrian Rudzki wywalczył karnego, którego na gola zamienił Wawrzyniuk.

Dla podopiecznych Ireneusza Psykały, który znów dał szansę trzem zawodnikom z ekipy juniorów starszych: Dawidowi Nowakowi, Danielowi Myśliwcowi i Mateuszowi Taladze, była to druga z rzędu sparingowa wygrana. W weekend pokonali na wyjeździe Górnika Radlin 8:2. Wcześniej ulegli czwartoligowemu GKS-owi II Tychy 1:3. W tym roku – w piątek 8 grudnia – Ruch II zagra jeszcze bratobójczy sparing z UKS-em Ruch Chorzów. 

Ruch II Chorzów – Zagłębie II Sosnowiec 2:1 (1:1)
0:1
Antoni Kulawiak, 6 min
1:1 Kacper Galus, 8 min
2:1 Marcel Wawrzyniuk z karnego, 78 min 

Ruch II: Nowak (46 Kuc) – Kowalski (75 Pietrzyk), Galus, D. Nowak (46 Talaga), Przydacz, Kwiatkowski, Wawrzyniuk, Myśliwiec, Hartstein (46 Lipiński), Pach (46 Rudzki), Pietrzyk (46 Stuglik); trener: Ireneusz Psykała.