Rezerwy: sobota w Mikołowie

12 kwi 2024 | 08:44

W sobotę o 11:00 drużyna Ruchu II Chorzów zmierzy się na wyjeździe z Orłem Mokre w 19. kolejce I grupy katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej.

Dla „dwójki” Niebieskich będzie to czwarte tej wiosny spotkanie i zarazem szansa na pierwsze wyjazdowe punkty, jako że domowe – odniesione na „Kresach” - zwycięstwa z Uranią Ruda Śląska (6:0) i Sarmacją Będzin (4:0) przedzielone zostały porażką 1:3 w Mysłowicach z Unią Kosztowy, sprawiającą, że nasz zespół pozostał co prawda na pozycji wicelidera, ale zredukował przewagę nad peletonem walczącym o miejsce w nowej piątej lidze.

Orzeł Mokre, sobotni rywal podopiecznych Ireneusza Psykały, zajmuje przedostatnie, 15. miejsce z dorobkiem 7 punktów (1 zwycięstwo, 4 remisy, 11 porażek). Drużyna z dzielnicy Mikołowa jedyną wygraną zanotowała we wrześniu w Imielinie. W sierpniu w Chorzowie górą był Ruch II, pokonując Orła 8:0.

Odnotujmy, że w tym tygodniu nasz zespół poznał rywala w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Losowanie wskazało, że podejmiemy triumfatora Pucharu Polski Podokręgu Żywiec, a został nim inny Orzeł: ten IV-ligowy z Łękawicy, który kilka dni temu w finale pokonał Podhalankę Milówka. Nim jednak wrócimy do pucharowej rywalizacji (23 kwietnia), czekają nas spotkania o ligowe punkty z dwoma mikołowskimi zespołami: po Orle podejmiemy AKS, zdecydowanego lidera naszej „okręgówki”.