Piast znów lepszy w sparingu

8 wrz 2023 | 10:00

W meczu kontrolnym rozegranym na stadionie przy Cichej „Niebiescy” przegrali 0:3 z Piastem Gliwice.

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacji „Niebiescy” rozgrali grę kontrolną z Piastem Gliwice – zespołem, z którym w niespełna dwóch ostatnich miesiącach mierzyli się aż trzykrotnie – dwa razy w sparingach oraz w lidze pod koniec sierpnia. Dzisiejsze spotkanie przypominało niestety poprzednie gry kontrolne z Piastem. Boiskowe wydarzenia kontrolowali rywale i zasłużenie wygrali. Już w 6. minucie wynik otworzył Miłosz Szczepański, który zamienił na gola precyzyjne dośrodkowanie Toma Hateleya. Anglik podwyższył jeszcze przed przerwą, pewnie egzekwując rzut karny.

Mimo zmian personalnych w obu zespołach obraz gry nie zmienił się po przerwie. Dobrze zorganizowani goście grali kombinacyjnie w ofensywie, a pod własną bramką praktycznie nie dopuszczali naszego zespołu do okazji strzeleckich. W 57. minucie silnym strzałem trzeciego gola dla gliwiczan zdobył Tomas Podstawski. „Niebiescy” najbliżej trafienia byli niespełna kwadrans później, gdy z ostrego kąta tylko w boczną siatkę uderzył Tomasz Swędrowski. W samej koncówce z dystansu próbował jeszcze Kacper Skwierczyński, ale finalnie w czwartym kolejnym meczu z Piastem nie udało się Ruchowi trafić do bramki rywali.

Zawodników oraz sztab szkoleniowy czeka teraz kolejny tydzień w pracy. W następny piątek (15 września) wrócimy do ligowej rywalizacji derbowym spotkaniem z Górnikiem Zabrze.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:3 (0:2)

0:1 Miłosz Szczepański, 6 min.
0:2 Tom Hateley z rzutu karnego, 40 min.
0:3 Tomas Podstawski, 57 min.

Ruch: Bielecki (61 Potoczny) - Szur (68 Baranowski), Baranowski (46 Sadlok), Szywacz (61 Bartolewski) - Długosz (61 Michalski), Sz. Szymański (33 Letniowski), Sedlak, Feliks (46 Skwierczyński) - Steczyk (61 Swędrowski), Foszmańczyk (46 Kozak) - Szczepan (33 Firlej); trener: Jarosław Skrobacz.

Piast: Plach - Mokwa, Huk, Holubek, Katranis (46 Dziczek) - Karbowy (46 Podstawski), Hateley - Kądzior, Szczepański (61 Chrapek), Krykun (61 Tomasiewicz) - Bykowski (68 Leśniak); trener: Aleksandar Vuković.
Rezerwowi: K. Szymański.

Żółte kartki: Sedlak, Baranowski - Huk.