#SZCZEPAN2027

14 cze 2024 | 19:20

Daniel Szczepan, najlepszy strzelec Niebieskich trzech ostatnich sezonów, związał się z Ruchem nową umową, obowiązującą do 30 czerwca 2027 r.!

- Bardzo się cieszę, że udało nam się porozumieć w sprawie nowego kontraktu. Mimo propozycji z innych klubów Daniel zdecydował się związać z Ruchem na dłużej. Kolejny raz pokazał jak ważne to dla niego miejsce. Z każdym rokiem znaczy dla drużyny coraz więcej, nie tylko na boisku, ale i w szatni, co dla mnie osobiście jest niezwykle ważne - mówi Tomasz Foszmańczyk, dyrektor sportowy Ruchu.

- Ruch to mój Klub. Od dziecka marzyłem, by w nim zagrać i nie dość, że udało mi się spełnić to marzenie, to jeszcze przeżyłem tutaj wiele wspaniałych momentów, dlatego cieszę się, że ta historia będzie miała ciąg dalszy. Dziękuję nowemu dyrektorowi, Tomkowi Foszmańczykowi. Szybko doszliśmy do porozumienia, z którego obie strony mogą być zadowolone. Chcę teraz jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu i wierzę, że przyniesie on nam wiele radości - mówi „Szczepek”.

29-letni Daniel Szczepan trafił na Cichą latem 2021 r., a debiut zanotował w spotkaniu II ligi z Pogonią Siedlce. Był bohaterem barażowych meczów o awans do Fortuna 1 Ligi z Radunią Stężyca i Motorem Lublin zdobywając w nich aż cztery bramki, a rok później jego trafienie w starciu z GKS Tychy przypieczętowało powrót chorzowian do PKO BP Ekstraklasy. W minionym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jego łączny bilans z „eRką” to piersi to obecnie 97 występów i 39 bramek. „Szczepek”, liczymy na kolejne!