„To dla nas wyzwanie”

22 lut 2024 | 17:11

Co przed wyjazdem do Białegostoku mówi Janusz Niedźwiedź, trener Ruchu?

Tak jak przed tygodniem, również i teraz Niebiescy powalczą o ligowe punkty w sobotę o 15:00. 
- Przygotowania przebiegają bardzo podobnie, jak do poprzedniego meczu. Jednostki treningowe są bardzo zbliżone, jeśli chodzi o obciążenia i elementy motoryczne. Sytuacja kadrowa nie jest optymalna, mamy swoje drobne kwestie, ale liczę, że najbliższy czas będzie służył temu, by każdy z zawodników był gotowy do wyjazdu do Białegostoku – mówi Janusz Niedźwiedź, szkoleniowiec Ruchu.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Jagiellonia, czyli aktualny lider tabeli PKO BP Ekstraklasy.
- To z pewnością wyzwanie. Jagiellonia ma swój określony sposób grania i robi to dobrze. To będzie wymagający mecz, jeśli chodzi o działania techniczno-taktyczne. Rywale na pewno będą faworytem, ale my chcemy pokazać jakość, dobrą organizację gry. Liczymy na punkty – zaznacza trener Niedźwiedź.

W tym tygodniu kadra Ruchu została zasilona kolejnym napastnikiem. Kontraktem do 30 czerwca br. z naszym Klubem związał się Soma Novothny, napastnik z Węgier.
- Soma to wysoki, silny zawodnik, typowa „dziewiątka”, z doświadczeniem z lig zagranicznych. Liczymy, że pomoże nam w osiągnięciu celu – przyznaje szkoleniowiec Niebieskich.