Tygryski Świętochłowice Klubem Partnerskim Ruchu

2 cze 2023 | 09:50

Kontynuujemy budowanie relacji z lokalnym futbolem. Do grona klubów partnerskich Ruchu dołączyły Tygryski Świętochłowice. Witamy serdecznie w naszym „Niebieskim” zespole i dziękujemy za zaufanie.

– Cieszymy się, że nasz klub, chociaż powstał dopiero w 2019 roku, jest zauważalny na piłkarskiej mapie Śląska. Tygryski Świętochłowice powstały z myślą o kobiecej piłce. W klubie trenują dziewczynki od 4. roku życia, a w rozgrywkach ligowych występują nasze zespoły Skrzatek, Orliczek, Młodziczek i pierwsza drużyna grająca w 4. lidze śląskiej. Od prawie roku prowadzimy również grupy chłopców. Od jesieni 2022 r. nasza męska drużyna rocznika 2016 występuje w rozgrywkach ligowych, gdzie ma przyjemność rywalizować również z młodymi piłkarzami „Niebieskich”. Mamy nadzieję, że współpraca z Ruchem i realizacja wspólnych projektów szkoleniowych, podniesie atrakcyjność naszych zajęć treningowych i przyciągnie do klubu jeszcze większą liczbę młodych piłkarek i piłkarzy – mówi Marcin Witkowski, Prezes Klubu Tygryski Świętochłowice.

– Ruch jest prawie 100 lat „starszy” od Tygrysków, ale nie przeszkadza nam to we współpracy z ludźmi, którzy tworzą dobre rzeczy dla dzieci i regionu. Pierwszym owocem naszej współpracy będzie wyprowadzenie piłkarzy Ruchu przez zawodniczki Tygrysków na sobotni mecz z GKS Tychy, a w perspektywie czasu liczymy również, że wychowankowie klubu ze Świętochłowice trafią w przyszłości do pierwszej drużyny Ruchu – mówi Karol Ślęzok, Koordynator ds. Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów.