Denis Ventura zawodnikiem Niebieskich

21 cze 2024 | 15:59

Niespełna 29-letni defensywny pomocnik ze Słowacji, występujący ostatnio na poziomie czeskiej ekstraklasy w Sigmie Ołomuniec, podpisał kontrakt z Ruchem obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku.

- Otrzymałem sygnał o zainteresowaniu ze strony Ruchu i szybko dowiedziałem się, że to świetny klub, ze wspaniałymi kibicami. Porozmawiałem z Adamem Vlkanovą, opowiedział mi o klubie same pozytywne rzeczy. Zdecydowałem się szybko, jestem szczęśliwy, że mogę tu być – mówi nowy nabytek Niebieskich.

Denis Ventura urodził się 1 sierpnia 1995 r. w słowackiej Senicy. Występował w tamtejszym FK Senica i SKF Sered, a potem grał w piłkę poza ojczyzną, każdorazowo na najwyszym poziomie ligowym. Bronił barw rumuńskiej Academiki Clince, węgierskiego Gyirmót FC i czeskiej Sigmy Ołomuniec. W słowackiej ekstraklasie rozegrał 66 meczów i strzelił 4 gole, zaś na zapleczu jego bilans to 45/4. W sezonie 2017/18 z SKF Sered wywalczył awans do elity. W Rumunii zanotował 49 spotkań (2 bramki), a na Węgrzech – 12 spotkań i 3 bramki. Ostatnie dwa sezony spędził w Czechach, kończąc je z dorobkiem 51 występów i 4 bramek. W rozgrywkach 2023/24 w barwach Sigmy rozegrał 28 spotkań i zanotował 1 trafienie. Jest byłym juniorskim reprezentantem Słowacji U-18 i U-20.

- To ogniwo, którego z pewnością naszej drużynie po kontuzji Patryka Sikory brakowało. Denis to defensywny pomocnik, bardzo dobrze grający w obronie, cechujcy się intensywnością, pracą dla zespołu. Biegle mówi po angielsku, rozumie polski: już po pierwszym dniu widać, że nie powino być żadnych problemów z jego aklimatyzacją – mówi Tomasz Foszmańczyk, dyrektor sportowy Ruchu.

Denis Ventura w Chorzowie będzie występował z numerem 25. Mierzy 181 cm i waży 77 kg. Podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 r. To dziesiąty Słowak w historii Ruchu - a pierwszy po Lukaszu Duriszce, który grał przy Cichej w sezonie 2018/19.

Denis, witamy w Ruchu i życzymy samych udanych występów z eRką na piersi!