Victoria Kraków naszym nowym Klubem Partnerskim

19 cze 2024 | 17:31

Grono naszych Klubów Partnerskich zostało rozszerzone o Victorię Kraków, którą witamy na Niebieskim Pokładzie!

- Cieszymy się, że do grona naszych Niebieskich Przyjaciół dołącza tym razem klub spoza Śląska, bo dzisiejszy futbol wymaga coraz szerszego spojrzenia. Witamy Victorię w gronie naszych Klubów Partnerskich i życzymy sobie owocnej współpracy – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu.

W ramach współpracy nasz Klub będzie monitorował rozwój najzdolniejszych zawodników Victorii, mając opcję sprowadzenia ich na Cichą, umożliwiał kadrze trenerskiej szkolenia i staże, zapraszał zespoły juniorskie na turnieje oraz mecze Niebieskich na Stadionie Śląskim, najmłodszym graczom naszego partnerskiego Klubu oferując też miejsce w dziecięcej eskorcie wyprowadzającej piłkarzy na murawę.

Ze strony Victorii umowę parafowali prezes Krzysztof Wojciechowski oraz wiceprezes Rafał Kwieciński, który w latach 1998-2001 rozegrał w barwach Ruchu 73 spotkania w Ekstraklasie.

- Podpisanie umowy z 14-krotnym mistrzem Polski to dla nas ważne wydarzenie. Jesteśmy klubem szkolącym około 250 dzieciaków w rejonie krakowskiego Podgórza. Rozrastamy się, działamy jako szkółka już 11. rok. Sam grałem przez kilka lat w Chorzowie, znam się z prezesem Siemianowskim, dlatego tym łatwiej było nam się porozumieć. Ruch promuje młodych chłopaków, zawsze opiera się na dużej liczbie krajowych zawodników, ma odpowiednie szkolenie, wysyła swoich wychowanków nie tylko w Polskę, ale i w świat – mówi wiceprezes Kwieciński.

Witamy Victorię Kraków w gronie naszych Klubów Partnerskich i życzymy jak najefektywniejszej współpracy.