Raport z wypożyczeń

5 paź 2022 | 16:25 Tomasz Ferens; foto: Tomasz Stefanik

Sprawdzamy, jak w miniony weekend radzili sobie zawodnicy wypożyczeni z Ruchu do innych klubów.

Nasi wypożyczeni zawodnicy nie oddają miejsca w wyjściowych jedenastkach swoich zespołów. Piotr Wyroba rozegrał 89 minut w spotkaniu III ligi z MKS Kluczbork, wygranym przez Rekord Bielsko-Biała 2:0. Z kolei wypożyczony do Polonii Bytom Filip Żagiel, w meczu z Lechią Zielona Góra (1:1), spędził na boisku 50 minut i zobaczył żółtą kartkę. Rekord zastąpił Polonię na pozycji wicelidera, a bytomianie spadli na 4. miejsce w tabeli trzeciej grupy III ligi.

Swoją czwartą bramkę w tym sezonie – tym razem z rzutu karnego – zdobył Jakub Siwek, reprezentujący czwartoligową Dramę Zbrosławice. 20-letni pomocnik rozegrał pełny mecz, a jego zespół pokonał Przemszę Siewierz 2:0. Gola dla Podlesianki Katowice zdobył Mateusz Wacławski. Nasz młody obrońca trafił do siatki w wygranym 3:1 spotkaniu z Unią Kosztowy. „Wacław” spędził na boisku 90 minut i była to jego druga bramka w sezonie. W minionej kolejce na listę strzelców wpisał się także Jakub Rudek, ale wyjazdowego spotkania z Szombierkami Bytom nie będzie mile wspominał, bowiem jego Śląsk Świętochłowice przegrał 1:4. 77 minut w barwach Ruchu Radzionków zaliczył Marcin Kowalski. „Cidry” przegrały przed własną publicznością ze Szczakowianką Jaworzno 2:3. W tabeli pierwszej grupy IV ligi Podlesianka zajmuje 2. miejsce, Drama siódme, Ruch Radzionków jest dziesiąty, a Śląsk plasuje się na 13. pozycji.

Podsumowanie:

Piotr Wyroba (Rekord Bielsko-Biała, III liga) – 89 minut w meczu z MKS Kluczbork (2:0)
Filip Żagiel (Polonia Bytom, III liga) – 50 minut i żółta kartka w meczu z Lechią Zielona Góra (1:1)
Marcin Kowalski (Ruch Radzionków, IV liga) – 77 minut w meczu ze Szczakowianką Jaworzno (2:3)
​​​​​​​Jakub Siwek (Drama Zbrosławice, IV liga) – 90 minut i gol w meczu z Przemszą Siewierz (2:0)
​​​​​​​Jakub Rudek (Śląsk Świętochłowice, IV liga) – 90 minut i gol w meczu z Szombierkami Bytom (1:4)
​​​​​​​Mateusz Wacławski (Podlesianka Katowice, IV liga) – 90 minut i gol w meczu z Unią Kosztowy (3:1)